Krótka historia pewnego lizaka

Robiłam właśnie porządki w swojej torebce i znalazłam lizaka chupa chups. Skąd on w mojej torebce?

„Jest sierpień 2018. Lotnisko.

Beztrosko zbieramy się wraz ze znajomymi, większą grupą lecimy na wakacje.

Gromadka naszych dzieci bryka dookoła. Jeszcze myśl – może gazeta, magazyn? Jeden z tatusiów postanawia dokonać zakupu czegoś do poczytania. Jego dzieci, gdy orientują się, że będą zakupy radośnie biegną za tatą, a za nimi moja córka. Dziewczynki przyzwyczajone do kupowania im drobiazgów przy kasie, wręczają tacie jakieś smakołyki i między innymi chupa chupsy. Jako, że moja córka również tam jest zostaje obdarowana lizakiem. I ….”

I nic, nic się nie stało. Potrzymała trochę, rzuciła z ciekawością na podłogę, nadepnęła … I straciła zainteresowanie, bo nie wiedziała co to jest. Zabrałam i schowałam go do torebki (i zapomniałam o nim.. jak to w damskiej torebce).

Dzieci gdy są małe nie mają potrzeby same z siebie jedzenia lizaków.

To my rodzice kształtujemy ich nawyki i pokazujemy co jest ok w naszej rodzinie, co akceptujemy.

Nie martwmy się tym co robią inni rodzice, czy dają słodycze czy nie. To nie powinno nas zaprzątać. Nasze dziecko dobrze będzie wiedziało jak się zachować, bo buduje swój kręgosłup nawyków w domu.

A nawet jeśli zje lizaka, cukierka, ciasteczko, to też się nie martwmy.

Istotna jest wielkość porcji i czas ekspozycji na czynnik.

Jeśli dziecko raz w tygodniu zje domowej roboty ciasto u babci, jeśli poczęstuje się jednym cukierkiem, nie poczyni to spustoszenia w organizmie dziecka.

Spustoszenie pojawi się, gdy dieta naszego dziecka wypełniona będzie słodyczami i słodkimi produktami przetworzonymi każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

“My first thought was, who am I to teach?”

– Mary Kate McDevitt, Skillshare teacher with 50,000 students

WATCH VIDEO

TRUSTED BY OVER 6000+ STUDENTS

Join our community of students around,the world helping you succeed.

GET STARTED

 “ You don't need a whole ecommerce system to sell your online courses. Paypal, Stripe payment methods integration can help you sell your courses out of the box. In the case you wanna use WooCommerce, this awesome WordPress . ”